Hagyományaink

Erős Katalin Zenei Alapítvány versenye – 1974 óta évente

• minden tanév végén május hónapban zenei verseny megrendezése
  • célja: Sárvár város zeneiskolájában tanulmányokat folytató tanulók részére évente hangszeres zenei versenyek rendezése, a legjobbak jutalmazása. A zenei pályára készülők tanulásának elősegítése.

Barokk hangverseny – 1971 óta

• az iskola évzáró koncertje, amelyen a főtárgy tanárok által javasolt, arra kiérdemelt növendékek szerepelnek
  • a fellépés barokk jelmezekben történik
  • helyszíne autentikus környezet, a sárvári Nádasdy-vár (Múzeum) Díszterme, a magyar barokk “gyöngyszeme”