Koncz János Alapfokú Művészeti Iskola

varos_lat4Székhely: Sárvár, Várkerület 31
OM azonosító: 040132
Fenntartó: Sárvári Tankerületi Központ

A sárvári  művészeti iskola 1969. szeptemberében kezdte meg önálló működését, akkor még zeneiskolaként.

Az elmúlt évtizedekben az intézmény folyamatos fejlődésen ment keresztül.  1989-ben elfoglalta mai otthonát a felújított és átalakított 1836-ban épült,  egykor főszolgabírói később rendőr-kapitánysági műemlék épületben.

Kialakult egy stabil, jól képzett szakemberekből álló, mára jelentősen megfiatalodott tantestület.
A zeneiskola  képzési kínálata 1994-ben kibővült. A néptánc és a képzőművészet tanszakok elindulásával vált művészeti iskolává, majd végül 2000-ben a színjáték tanszakon is elkezdődött a képzés.

Ezzel ma Vas megyében egyedülállóan, négy művészeti ágon biztosít alapfokú művészeti képzést a sárvári és környező településekről bejáró, közel 300 tanulónak.

Alapvető célkitűzésünk a művészeti képzés által az emberi humánumra nevelés, az egyetemes művészeti értékek megőrzése, a gyerekek szépérzékének és a kultúra értékeinek felismerésére való műveltség fejlesztése.

Az intézmény vezetője:
Szélesi Attila